top of page
ANTALYA BURUN AMELİYATI ESTETİĞİ MERKEZİ

BURUN ESTETİĞİ

Rhinoplasty turkey antalya
Rhinoplasty turkey antalya

TEL: 0532 370 04 14

Burun Ameliyatı Sonrası

Maliyeti daha da artırmakla beraber biz burun ameliyatlarını genel anestezi altında ve tam teşekküllü hastane şartlarında yapmayı tercih ediyoruz. Böylece cerrahın ve hastanın konforu artmakta ve ameliyattan daha iyi sonuç alınması mümkün olmaktadır. Burunlarının, daha doğrusu yüzlerinin şekli söz konusu oldu için hastalarımızın da büyük bir çoğunluğu bu maliyet artışını seve seve kabul etmektedir.

Burun ameliyatı sonrası kişilerin en korktuğu konu ameliyat sonrası sıklıkla 2-3. günde çıkartılan tamponlardır. Artık tampon yerine kendiliğinden şişen özel burun pedleri ve silikon materyaller kullanılmaktadır. Sanıldığı gibi de çok ağrı veren korkutucu işlemler değillerdir. Tampon çekimi sosyal medyada ve hastalar arasında sık sık konuşulan adeta bir efsane olaydır. Bu konuda kendi hekiminizden ayrıntılı bilgi almak en doğrusudur.

Ameliyattan sonra yüksek yastıkla yatmanız önemlidir. 5-7. günlerde burun sırtındaki koruyucu plastik-silikon materyal alınmaktadır. Bu dönemde varsa görünür dikişler de alınır, ayrıca burun deliklerinin simetrisini daha da korumak için bazı hastalara özel silikon materyaller  de (nostril retainer) uygulanabilir. Bundan sonraki haftada burun bantları ödemi azaltmak için kullanılır. Bu süre sonrasında çoğu hastaya burun masajı önerilmektedir. Masaj, ödemin bir yerde toplanmasının önlerken sonucun hasta tarafından daha çabuk görülmesini de sağlamaktadır.

Burun çevresindeki morluklar için ise özel kremler kullanılabilir. Bu morluklar artık çok da fazla olmamaktadır ve varsa da çoğu hastada 2 haftada geçmektedir. Bir grup hastada ise, -tamamen kişisel özelliklere bağlı olarak- göz altı mor halkaları ortaya çıkabilmekte ve aylar içinde kaybolmaktadır. Bu halkalar örneğin yorgunluk halinde bazı kişilerde ortaya çıkan doğal değişimlerdir.

Bazen burun ameliyatları sonrası -en az 6-12 ay sonra karar vermek kaydıyla- revizyon amaçlı girişimler gerekebilmektedir. Kitaplara göre bu oran %7-12’dir. Burun son şeklini 1 yıl içerisinde almaktadır. İlk haftalarda iyileşme döneminde normal olarak görülen şişlikler vb ile asimetriler göze çarpabilir. Burnun dışında görülen ödem burun içinde de görülebileceğinden, yine ilk aylarda nefes alıp vermede tam düzelme beklenmemelidir. Kontroller açısından doktorunun (çevrenizdekilerin değil) tavsiyelerine uymanız memnuniyet açısından önem taşımaktadır.

Op Dr Gökhan Özerdem ASPS, ISAPS, TPRCD

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Gökhan Özerdem Antalya

Doktorunuza direk resimleriniz ile danışın(Sadece mesaj ile lütfen) +90 505 928 21 41

 • Yeterlik Diploma/Sertifikaları

 • Dubai tıp lisansı

 • Great Ormond Street Hospital for Children Observer, İngiltere

 • Hull, Castle Hill Hospital Gamme Probe Course, İngiltere

 • American Society of Plastic Surgeons (ASPS) Amerika Dernek Üyeliği

 • International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (ISAPS)

 • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği 

 • Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği 

 • Ulusal ve uluslararası kongrelerde sözlü ve poster sunumları

 • Ulusal Plastik Cerrahi Kongresinde Oturum Başkanlığı

 • Yurt Dışı Makale 

Fiyat bilgisi ve öncesi sonrası resimleri paylaşmak ne yazık ki kanunen yasaktır. Tarafımıza randevu ile geldiğinizde örnek hasta resimleri eşliğinde detaylı bilgi verilecektir. Burun estetiği ameliyatlarında bizce en son düşünülmesi gereken ameliyatın maliyetidir. Önemli olan nihai sonucun asgarisinin alınmasıdır. Plastik ve Estetik Cerrahide amaç toplum tarafından kabul edilir bir burun yapısını hastaya kazandırmak ve fonksiyonel kazanç sağlamaktır. Burun estetiği ameliyatı fiyatları ameliyatı yapacak doktorun tecrübesine, Piezo (Ultrasonik burun estetiği) gibi kullanılacak teknolojiye ve girişimin gerçekleştirileceği hastane koşullarına göre değişmektedir. 
Daha önce burun ameliyatı olmuş kişilerde maliyet, özellikle kaburga veya kulaktan kıkırdak alımının gerektiği durumlarında artmaktadır.  Özellikle hastane masraflarındaki farklılığa bağlı olarak, şehirler arası maliyetlerin değişmesi de normal karşılanmalıdır. 

bottom of page