top of page
ANTALYA BURUN AMELİYATI ESTETİĞİ MERKEZİ

BURUN ESTETİĞİ

Rhinoplasty turkey antalya
Rhinoplasty turkey antalya

TEL: 0532 370 04 14

Erkeklerde Burun Estetiği

Erkek hastalar arasında saç ekimi ile beraber en sık yapılan estetik müdahale burun ameliyatlarıdır. Genel olarak bakıldığında, daha önceleri  %5 ve %10'u geçmeyen erkek hastaların oranı artık %30-40'lara çıkmıştır. Bunlar arasında doktor, avukat, pazarlamacı vb ikili ilişkilerin önem kazandığı mesleklerden olan kişilerdeki artış özellikle kayda değerdir.

Burun ameliyatlarında amaç toplum tarafından kabul edilir bir sonuç elde etmektir. Bunun yanında fonksiyonel kazanım da anahtar rolü oynar. Erkek hastalar son zamanlarda nefes alma problemi ile geldikleri Estetik Plastik Cerrahlardan burun dış görünümünde değişiklikler de istemektedirler.

İdeal burun biçimi ele alındığında erkeklerde bayanlara göre bazı farklılıklar bulunmaktadır. Örneğin erkek hastalarda ucu kalkık ve üst sırt kısmı içe doğru kavisli, küçük bir burun çok kabul edilir değildir. Burun estetik olarak düzgün ve sade olmalı, asla abartılı olmamalıdır. 

Bugün artkık 3 boyutlu ses dalgaları (Ultrasonik) ile burun kemiğini şekillendirebiliyoruz. Ultrasonik veya Piezo burun estetiği ile erkek hastalarda da daha doğal, beklentilere yakın sonuçlar almak mümkün.

Op Dr Gökhan Özerdem ASPS, ISAPS, TPRCD

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Gökhan Özerdem Antalya

Doktorunuza direk resimleriniz ile danışın (Sadece mesaj ile lütfen) +90 505 928 21 41

 • Yeterlik Diploma/Sertifikaları

 • Dubai tıp lisansı

 • Great Ormond Street Hospital for Children Observer, İngiltere

 • Hull, Castle Hill Hospital Gamme Probe Course, İngiltere

 • American Society of Plastic Surgeons (ASPS) Amerika Dernek Üyeliği

 • International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (ISAPS)

 • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği 

 • Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği 

 • Ulusal ve uluslararası kongrelerde sözlü ve poster sunumları

 • Ulusal Plastik Cerrahi Kongresinde Oturum Başkanlığı

 • Yurt Dışı Makale 

Fiyat bilgisi ve öncesi sonrası resimleri paylaşmak ne yazık ki kanunen yasaktır. Tarafımıza randevu ile geldiğinizde örnek hasta resimleri eşliğinde detaylı bilgi verilecektir. Burun estetiği ameliyatlarında bizce en son düşünülmesi gereken ameliyatın maliyetidir. Önemli olan nihai sonucun asgarisinin alınmasıdır. Plastik ve Estetik Cerrahide amaç toplum tarafından kabul edilir bir burun yapısını hastaya kazandırmak ve fonksiyonel kazanç sağlamaktır. Burun estetiği ameliyatı fiyatları ameliyatı yapacak doktorun tecrübesine, Piezo (Ultrasonik burun estetiği) gibi kullanılacak teknolojiye ve girişimin gerçekleştirileceği hastane koşullarına göre değişmektedir. 
Daha önce burun ameliyatı olmuş kişilerde maliyet, özellikle kaburga veya kulaktan kıkırdak alımının gerektiği durumlarında artmaktadır.  Özellikle hastane masraflarındaki farklılığa bağlı olarak, şehirler arası maliyetlerin değişmesi de normal karşılanmalıdır. 

bottom of page